Ślężański Produkt Lokalny - NaturBonum
Góra Ślęża - Sobótka
Kwiaty sztuczne - hurtownia, importer
Korona Gór Dolnego Śląska
Szkła fotochromowe do okularów
Karta rabatowa visitSobotka
Druk 3D Wrocław Fibometry

Klecina Cup – XX lecie

13 grudnia 2014 roku po raz kolejny spotkamy się na turnieju tenisa stołowego Klecina Cup w ZPO nr 1 przy ulicy Wałbrzyskiej 50.

Plakat KLECINA CUP'14

Wszystko zaczęło się w roku 1994. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju był pan Andrzej Szewczyszyn – wieloletni wychowawca, a później dyrektor ds. Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zespole Placówek Ośrodkowych nr 1. Turniej od samego początku stawiał sobie za cel integrację młodzieży z ośrodka oraz szkoły podstawowej z mieszkańcami osiedla Klecina, jak również popularyzację tej, mimo wszystko niszowej, dyscypliny sportu. Cele i założenia organizatorów mimo upływu lat się nie zmieniły.

Przez pierwsze kilka lat w turnieju oprócz mieszkańców Kleciny mogli występować także zawodowcy. Teraz turniej podzielony jest na 4 grupy wiekowe: szkoła podstawowa młodsza (klasy 1-3), szkoła podstawowa starsza (klasy 4-6), gimnazjum i kategoria open, ale bez zawodników grających w klubach.

Wielu uczestników, co roku w grudniu spotyka się na turnieju, aby kolejny raz spróbować swoich sił. Są wśród nich całe rodziny: ojcowie z dziećmi, bracia i siostry. Można śmiało powiedzieć, że tradycja turnieju obejmuje już kolejne pokolenia. Jednym z takich uczestników, który brał udział kilkukrotnie i wygrywał, był Sławek Opaliński, przedwcześnie zmarły po ciężkiej chorobie w 2009 roku. Od 2010 roku najlepszy uczestnik turnieju jest honorowany pucharem jego imienia, a głównym sponsorem nagród jest Rada Osiedla Klecina.

Serdecznie zapraszamy!

DSC01098 DSC01101 DSC01103

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz!

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz do wpisu.