Ślężański Produkt Lokalny - NaturBonum
Góra Ślęża - Sobótka
Kwiaty sztuczne - hurtownia, importer
Korona Gór Dolnego Śląska
Szkła fotochromowe do okularów
Karta rabatowa visitSobotka
Druk 3D Wrocław Fibometry

Nawałnica na Klecinie 30.05.2005

Silna burza z ulewnym deszczem, która wczoraj [30.05.2005 godz. ok 17.15] przeszła nad Wrocławiem dotknęła również Klecinę. W ciągu kilku minut ulice osiedla zamieniły się w „potoki” i zasypane zostały łamiącymi się konarami drzew.

foto: Rafał Grądziel

Wskutek nawałnicy ucierpiały praktycznie wszystkie ulice osiedla. Ciężko znależć taką na której nie zawaliło się drzewo lub konar. Na wielu posesjach wyrządzone zostały znaczne szkody, połamane płoty, szyldy i uszkodzone samochody to tylko nieliczne z nich.

Wichura wyrządziła też spore straty w Parku Klecińskim. Bardzo wiele drzew zostało wyrwanych wraz z korzeniami a konary i gałęzie leż± praktycznie na całej powierzchni parku

Bardzo niebezpiecznie wyglądała sytuacja na pętli tramwajowej przy ul. Wałbrzyskiej. Na stojący tam tramwaj powalone zostały trzy drzewa, wyrwane przez wiatr wraz z korzeniami. Tramwaj został bardzo poważnie uszkodzony. Wg aktualnych informacji, na szczęście żaden z pasażerów nie ucierpiał. Poniżej przedstawiamy fotografie z dnia 31.05.2005 czyli dzień po nawałnicy.

 

Pozostałe fotki:

 


KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz!

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz do wpisu.